W takich sytuacjach z pomocą przychodzą banki oferujące nam karty kredytowe. To wygodne rozwiązanie pozwalające na płacenie za usługi oraz produkty w sklepach internetowych i stacjonarnych oraz rezerwację usług, także poza granicami. Płacąc kartą kredytową korzystamy z pieniędzy pożyczonych od banku, w ramach ustalonego limitu kredytowego. W ten sposób korzystamy z pewnego rodzaju pożyczki, jednak w bardziej wygodnej formie.
Limit na karcie kredytowej ustalany jest każdorazowo indywidualnie w oparciu o zarobki klienta. Spłata zaciągniętych zobowiązań powinna następować zgodnie z wyznaczonymi terminami spłata. Jak dostać kartę kredytową? Najlepiej dowiedzieć się o to swoim banku. Warto również porównać ofertę innych banków dostępnych na rynku. Mogą one się różnić oprocentowaniem oraz długością okresów bez odsetkowych.
Aby dostać kartę kredytową należy złożyć stosowny wniosek w banku. O kartę może ubiegać się osoba pełnoletnia, która posiada stałe dochody, pozwalające w ocenie banku na regularną spłatę zaciągniętych zobowiązań. Duże znaczenie w ocenie wiarygodności klienta będą miały nie tylko jego zarobki, ale również dotychczasowa historia kredytowa. Prawdopodobnie bank poprosi o uzupełnienie Twojego formularza o dodatkowe dokumenty takie jak: wyciąg z konta bankowego, formularz PIT za ostatni rok podatkowy bądź dokument potwierdzający wysokość i prawo do otrzymywania renty lub emerytury.
Zobacz też: https://www.starmicronics.pl/
Jeśli jesteś stałym, wieloletnim klientem danego banku możliwa jest skrócona ścieżka otrzymania karty kredytowej. Porównując oferty kart kredytowych warto zwracać uwagę na opłaty za utrzymanie karty, za jej uruchomienia oraz oprocentowanie pożyczonych środków, a także ewentualne prowizje za dokonywanie płatności gotówkowych.