Czego użyć na trądzik?

Trądzik to choroba skórna, która dotyka zwykle młodzież w wieku od 14 do 17 lat. Kojarzona jest zazwyczaj z procesem dojrzewania, jednak zdarza się, że dotyka również osoby, które już dawno mają go za sobą. Objawia się licznymi krostami, zaskórnikami i grudkami na twarzy, które w zaawansowanym stadium mogą sprawiać ból. Przyczyną takich zmian skórnych jest niesprawna praca gruczołów łojowych, które produkują zbyt dużą ilość sebum.

Trądzik – metody usuwania
Osoby mierzące się z trądzikiem doskonale wiedzą, jak trudne jest pozbycie się tego problemu. Podstawowym krokiem jest odpowiednia pielęgnacja. Należy oczyszczać skórę twarzy co najmniej dwa razy dziennie, używając przy tym produktów bez alkoholu i SLS-ów. Warto zaopatrzyć się także w delikatny peeling i lekki krem nawilżający. Przy bardziej zaawansowanym stadium niezbędne będzie zastosowanie dodatkowych środków, gdyż pielęgnacja jedynie zatrzyma rozwój choroby, a nie ją wyeliminuje. Dermatolodzy z reguły wprowadzają farmakoterapię doustną lub miejscową.


Blog o urodzie: http://www.botox.biz.pl/


Często jest to jednak długi proces z licznymi skutkami ubocznymi, dlatego coraz więcej osób wybiera się do klinik medycyny estetycznej. Popularna stała się redukcja trądziku za pomocą lasera, która jest wykorzystywana jako alternatywa lub uzupełnienie stosowania leków. Należy jednak pamiętać, że skuteczność wybranej metody zależy od indywidualnej postaci choroby i podejmując decyzję należy zasięgnąć porady specjalisty.